Черкассы ул. Б.Вишневецкого, 49 +38 (0472) 31-87-77 +38 (068) 106-61-15

Практичні аспекти застосування мезониток


Практичні аспекти застосування мезониток 09.03.2017 Практичні аспекти застосування гладких ниток

Процедура прийшла до нас із Азії, що не дивно, адже акупунктура, голковколювання - це частина традиційної східної медицини. Часто правильні вектори натягу проходять через біоенергетичні точки і меридіани, тим самим викликаючи їх стимуляцію.
 Ефекти від мезотерапії, більшості апаратних методик, філерів, ботулотоксинів вивчені давно і досить добре, попит на омолоджуючі процедури зростає, ринок інтенсивно розвивається і, не дивно, що новий метод швидко знайшов своїх фанів серед лікарів і пацієнтів. Європа ж досі придивляється до цього методу. Адже наразі віддалених результатів на європейських ообличчях немає.
Отже, дослівно thread-lifting (thread - нитка) - процедура підтягування шкіри за допомогою ниток.

Спочатку, давайте розберемося в поняттях. Мезотерапія, мезонитки мають спільний префікс - мезо. Це означає, що дія проводиться в дермі-гіподермі. Товщина ниток 30G-26G, відповідно, пошкоджуюча дія незначна. Також, до цього методу можна застосувати правило мезотерапії - мало, рідко, в потрібне місце. Можливо, саме тому серед наших фахівців ці нитки отримали назву мезониток. Хоча, корейська школа передбачає роботу не тільки на рівні підшкірно-жирової клітковини, але й м'язів, введення великої кількості ниток (150-200 штук) за одну процедуру, дво-триразове повторення сеансів за невеликий проміжок часу. Відтак, назва «мезонитки» - не зовсім коректна. Але іншої наразі немає.
Золоті нитки, нитки з насічками, нитки з конусами - історично ці нитки передували появі мезониток. Вони мають інші показники, ефекти, методи постановки.
Мезонитка - це монофіламентна біорезорбіруюча нитка, складена навпіл. Одна частина нитки знаходиться всередині голки-провідника, інша закріплена на її поверхні за допомогою спеціального фіксатора із полімерного матеріалу. Голка-провідник досить гнучка, виготовлена з медичної сталі, має тонкі стінки, ідеальну заточку.
Матеріал, який найчастіше використовується - полідіоксанон. Існує достатньо наукових статей у галузі хірургії про переваги використання цього матеріалу. Більше 30 років полідіоксанон застосовується для зшивання тканин, що вимагають тривалої фіксації (шкіра, судини, кишковик). Монофіламентні ПДО-нитки мають високу ковзаючу здатність, гарні характеристики міцності, невисоку подразнюючу дію і малий ризик виникнення інфекційних ускладнень (у порівнянні з мультифіламентними).
Експериментальні дослідження in vitro засвідчили, що в тканинах нитка викликає реакцію на чужорідне тіло, яка супроводжується масивною макрофагальною інфільтрацією. По периферії шикуються фібробласти. Поступово нитка заміщається волокнистою сполучною тканиною, яка потім піддається повній або частковій інволюції. А це означає, що на місці нитки через деякий час відновлюється початкова тканина або частково заміщується рубцевою.
Біорезорбція ПДО-нитки в тканинах відбувається на 60-90 день. Навколо ниток утворюється колагеновий матрикс, чим і пояснюється тривалість ефекту. Залежно від віку, гормонального статусу, обміну речовин утворюється різна кількість колагену. Відповідно, і тривалість ефекту буде варіюватися від одного до двох років.
Якість утвореного колагену викликає найбільше дискусій. Нам дуже хотілося б вірити, що навколо нитки утворюється колаген першого типу, тобто «найвірніший».  Якщо не першого, - це буде означати, що ми посилено стимулюємо розвиток рубцевої тканини. На сьогодні ні імуноферментного, ні імуногістохімічного аналізу в нашій країні ніхто не проводив. Тому, доказова база цього методу залишається під питанням.
Єдине, на що ми можемо спиратися in vivo - це ультразвукове дослідження тканин, проведене до і через 2 місяці після введення ниток. Воно показує утворення волокнистих структур у місці розташування ниток. Корейські вчені-розробники безумовно проводили гістологічні дослідження, відповідно до яких чітко видно неоколагеногенез, посилення судинної і клітинної проліферації. Але, як ми знаємо, європеоїдний і монголоїдний типи мають ряд своїх особливостей, тому не всі методи і варіанти корекції підходять для нас однаково.
Ефекти, заявлені виробниками: об'ємний, ліфтинговий, структуруючий, опосередкований ліполітичний.
• Об'ємний ефект. Ніякої прямої волюметричної корекції мезонитки не дають, оскільки ми не заповнюємо дефіцит м'яких тканин. Але, завдяки підтягуючому ефекту в середній третині обличчя візуально ми можемо спостерігати зменшення пальпебро-малярної борозни, відновлення вилицевих ліній, більш чіткі обриси щік.
• Ліфтинговий ефект. Реструктуризуючі зміни, які відбуваються в шкірі під дією ПДО-ниток, визначаються візуально і пальпаторно. Ефект проявляється відразу після процедури і посилюється від двох до чотирьох місяців.
• Структуруючий ефект. Проявляється згодом, коли створюються «ребра жорсткості». Стає більш чіткою лінія овалу обличчя, піднімається лінія брів, зменшується глибина носогубної складки.
• Ліполітичний ефект. Безпосередньо нитки, звичайно ж, жири не розщеплюють. Завдяки механічній стимуляції, судинній проліферації можливий легкий опосередкований ліполітичний ефект. Також, в місцях перетину і близького розташування ниток можливе невелике втягнення тканин.

Показання:

• Гравітаційний птоз (лінія брів, середня третина обличчя)
• Порушення лінії овалу («друге підборіддя», «брилі»)
• В'ялість, дрібна зморшкуватість шкіри обличчя, шиї
• Зморшки чола, носогубні складки, зморшки жалоби
• В'ялість шкіри живота, сідниць, внутрішньої поверхні плечей, стегон

Протипоказання:

• Схильність до рубцювання
• Порушення гемостазу, прийом антикоагулянтів
• Наявність перманентних філерів в зоні передбачуваної корекції
• Гнійничкові, грибкові, вірусні інфекції
• Вагітність
• Злоякісні новоутворення
• Хронічні дерматози в стадії загострення
• Системні захворювання сполучної тканини
• Цукровий діабет

Ускладнення: великі гематоми, травмування нервів, слинної залози, контурування, асиметрія, зсув і вихід ниток, інфікування.

Запобіжні заходи. Після процедури обмежити мімічне навантаження і механічне розтягнення тканин у зоні корекції на 5-7 днів. Щоб уникнути інфікування, не користуватися косметикою 12 годин. Не піддаватися інсоляції до 3-х тижнів або використовувати крем з SPF не менше 50. На місце гематоми наносити Ліотон гель на 1год під плівку 2-3 рази на день протягом 2-3 днів.

Порядок проведення:

1. Демакіяж, діагностика, попередня розмітка з визначенням кількості і розміру ниток;
2. Аплікаційна анестезія на 30 хвилин;
3. Ретельна антисептична обробка, якщо необхідно повторна розмітка;
4. Введення ниток;
5. Адекватний компресійний гемостаз 4-5 хвилин.

Нитки варто вводити по черзі в симетричні зони обличчя в напрямку знизу вгору і латерально. Потім голки послідовно виймаються з тканин при одночасному натисканні стерильною серветкою (для посилення гемостазу). Введення голки-носія хвилеподібними рухами з подальшим її прокручуванням сприяє більшому фіксуючому і стимулюючому ефекту ниток у тканинах. Зараз на ринку є готові скручені нитки. Здебільшого, вони використовуються для ліфтингу середньої третини обличчя.

За бажанням, для посилення ефекту процедуру можна повторити через місяць.

Протокол комплексної корекції:

1. Мезотерапія, бустери, пілінги, апаратні методики (мікроструми, фракційний фототермоліз, HydraFacial, IR, RF)
2. Мезонитки, 3-4 тижні перерва
3. Ботулотоксини, 2 тижні перерва
4. Філлери

Чому спочатку мезонитки, а потім НА філери? Ліфтинговий і реструктуризують ефект від мезониток змінює, а іноді і спрощує план корекції наповнювачами, найчастіше, дозволяючи використовувати меншу кількість філерів. Якщо тредліфтингу мезонитками за 3-4 тижні передувало введення філерів, то в місці комплексної корекції набряк тканин може триматися до 5 днів. Також, при великих обсягах філерів можлива міграція ниток, особливо, якщо нитка проходить глибоко і потрапляє в область перебування філлера.

Філлери і мезонитки можна поєднувати в одній процедурі за умови, що зони корекції різні.

У випадках «небажаного» результату після введення ботулотоксину - невеликого птозу брів, асиметрії, можлива корекція цих станів за допомогою ниток.

Нагадуємо, що це лише один із методів, а не панацея. Раціональне зважене ставлення - це запорука успіху будь-якої гармонійної корекції.

За матеріалами статті Владлени Авериної, лікаря-дерматолога, косметолога, тренера учбового центру "Академії наукової краси"